قطع کامل برق در عراق

به گزارش عینک بانوان، منابع خبری از قطع برق در سراسر عراق به غیر از اقلیم کردستان عراق خبر دادند و اعلام کردند که مقامات این کشور تا به امروز درباره دلیل قطع برق موضع گیری نکرده اند.

قطع کامل برق در عراق

به گزارش گروه تسنیم به نقل از الفرات نیوز، منابع عراقی از قطع تقریبا کامل برق در عراق به استثنای اقلیم کردستان عراق خبر می دهند.

الفرات نیوز گزارش داد: شبکه برق عراق 99 درصد از توان تولیدی خود را از دست داده است و سراسر عراق به جز اقلیم کردستان دچار قطعی برق است.

شبکه روسیاالیوم هم قطع کامل برق در همه استان های عراق به غیر از اقلیم، اطلاع داد و خاطرنشان کرد که دلیل آن تعیین نیست.

خبرنگار شبکه روسیاالیوم خاطرنشان کرد: جریان برق در بغداد و دیگر استان های عراق از نیمه شب گذشته قطع شده است.

روسیاالیوم گزارش داد: مقامات عراقی تا به امروز موضع گیری ننموده اند.

خبرنگار روسیاالیوم خاطرنشان کرد: بغداد مرکز عراق به جز بعضی منطقه ها که با مولد های برق کار می نماید، در تاریکی مطلق است.

یادآور می گردد که شبکه برق عراق در روز های اخیر هدف حملات تروریستی قرار گرفته که موجب کاهش ساعت های تأمین برق در این کشور شده است.

هم زمانی این مسائل با گرمای شدید هوا که باعث تعطیلی بسیاری استان های عراق در روز گذشته شد، موجب اعتراضات و تجمعاتی در بعضی نقاط این کشور شده است.

احمد النعیمی، کارشناس مسائل امنیتی عراق گفت که حملات داعش به بخش برق عراق با هدف بحران کردنی شرایط دولت، برانگیختن مردم علاوه بر متشنج کردن شرایط امنیتی در آن منطقه ها انجام می گردد.

از طرفی دیگر احمد موسی، سخنگوی وزارت برق عراق هم حملات داعش به برج های انتقال برق را به دلیل شکست در مقابله با نیرو های امنیتی عراق می داند.

به نظر می رسد داعش برای انتقام بخش حساسی را هدف قرار می دهد که آن خدمات است و در واقع جنگ مالی علیه عراقی ها شروع نموده است.

وی اضافه کرد: بیشتر حملات داعش به خطوط انتقال برق است که موجب قطعی برق می گردد و حمله به دکل های انتقال برق بر زیرساخت های سیستم انرژی تاثیر می گذارد.

منبع: فرارو

به "قطع کامل برق در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع کامل برق در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید