زنگ خطر کرونایی در 4 استان به صدا درآمد

به گزارش عینک بانوان، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه متأسفانه آمار هفته گذشته در تعداد بیماران سرپایی مثبت افزایش 19 درصدی را نشان می دهد، گفت: شرایط قرمز کرونایی در نوار جنوبی کشور همچنان در حال گسترش است و استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و بوشهر با افزایش جدی تعداد بیماران بستری مثبت روبرو هستند.

زنگ خطر کرونایی در 4 استان به صدا درآمد

به گزارش ایسنا، سیما سادات لاری، درباره شرایط بیماری کووید 19 در کشور، گفت: در هفته چهارم خرداد ماه شاهد کاهش 2.2 درصدی در موارد بستری مثبت و کاهش 8.6 درصدی در تعداد فوت شدگان بیماری نسبت به هفته ماقبل در کشور بوده ایم.

وی اضافه نمود: علی رغم مشاهده فرایند کاهشی در موارد بستری و فوتی در هفته گذشته، متأسفانه آمار تعداد بیماران سرپایی مثبت افزایش 19 درصدی را نشان می دهد.

لاری ادامه داد: شرایط قرمز کرونایی در نوار جنوبی کشور همچنان در حال گسترش است و استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و بوشهر با افزایش جدی تعداد بیماران بستری مثبت روبرو هستند.

وی تاکید کرد: توقف فرایند کاهشی بستری بیماران در برخی استان ها و ایجاد فرایند صعودی بستری شدگان مثبت در برخی دیگر از استان های کشور، زنگ خطر جدی برای مدیریت اپیدمی در کشور است.

لاری گفت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کشورمان همچنان 70 درصد گزارش شده است که با حد مطلوب دارای فاصله زیادی است.

منبع: فرارو

به "زنگ خطر کرونایی در 4 استان به صدا درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگ خطر کرونایی در 4 استان به صدا درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید