روغن زیتون بخورید تا فراموشی نگیرید!

به گزارش عینک بانوان، مطالعات جدید نشان می دهد رژیم غذایی غنی از روغن زیتون فرابکر در مقابل زوال عقل اثر محافظتی دارد.

روغن زیتون بخورید تا فراموشی نگیرید!

به گزارش عینک بانوان به نقل از مدیکال نیوز، مطالعات قبلی تاثیر روغن زیتون فرابکر بر کاهش کلسترول و بیماری های قلبی را تایید نموده است. در سال 2012 میلادی یک مطالعه در مدل های حیوانی نشان داد این ماده غذایی بر سیستم عصبی نیز تاثیر مستقیم دارد و عملکرد حافظه جوندگان را افزایش می دهد. محققان احتمال دادند دلیل تاثیر روغن زیتون فرابکر بر بهبود عملکرد حافظه و معکوس کردن فرآیند پیری مغز، وجود آنتی اکسیدان قوی پلی فنول باشد.

محققان مرکز میکروبیولوژی و فارماکولوژی دانشکده پزشکی لوییز کاتز در فیلادلفیای آمریکا مطالعات جدیدی را در زمینه تاثیر روغن زیتون فرابکر بر سیستم عصبی شروع کردند. بر این اساس روغن زیتون فرآیند اتوفاژی را بهبود می بخشد. این فرآیند مربوط به توانایی سلول های مغزی در نابودی ضایعات مغزی به منظور حفظ یکپارچگی سیناپس ها است. به اتصال سلول های عصبی سیناپس گفته می گردد.

بیماری زوال عقل بر اثر تجمع یک پروتئین به نام تاو شکل می گیرد. این مطالعات نشان می دهد رژیم غذایی حاوی روغن زیتون میزان تجمع پروتئین تاو را تا 60 درصد کاهش می دهد که به معنای بهبود حافظه و کاهش احتمال ابتلا به زوال عقل است.

نتایج این مطالعه در نشریه Aging Cell منتشر شده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "روغن زیتون بخورید تا فراموشی نگیرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روغن زیتون بخورید تا فراموشی نگیرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید