خلاصه بازی سنگال 0 (4) ، (2) 0 مصر؛ اولین قهرمانی شیرها در آفریقا

به گزارش عینک بانوان، ملاقات فینال جام ملت های آفریقای 2021 در استادیوم اولمبه شهر یائونده مرکز کامرون بین سنگال و مصر برگزار گردید که پس از تساوی بدون گل، در ضربات پنالتی با نتیجه 4-2 به سود سنگال سرانجام یافت.

خلاصه بازی سنگال 0 (4) ، (2) 0 مصر؛ اولین قهرمانی شیرها در آفریقا

بازی با رجحان سنگال شروع شد و این تیم خیلی زود یک پنالتی گرفت. این پنالتی را مانه کاپیتان شیرهای ترانگا در دقیقه 7 زد که الجبل آن را مهار کرد. با وجود این اتفاق باز هم سنگال تیم برتر و تهاجمی میدان بود و مصر بیشتر دل به خلاقیت و تکنیک صلاح بسته بود. این نبرد پایاپای در 90 دقیقه برنده نداشت و به وقت اضافه رفت. دوباره در وقت های اضافه سنگال بود که آهنگ تهاجمی گرفت و درخشش الجبل دروازه مصر را بسته نگه داشت. مهار دو شوت سهمگین از سوی الجبل و مندی باز هم مانع از گلزنی شد و در نهایت 120 دقیقه هم بدون برنده به انتها رسید. در ضربات پنالتی مندی و الجبل هرکدام یک ضربه را مهار کردند، اما در نهایت سنگال بود که به قهرمانی رسید. برای سنگال، کولیبالی، دیالو، دینگ و مانه ضربات شان را گل کردند و سار ضربه اش را به دستان الجبل کوبید. برای مصر هم زیزو و حمدی گل زدند و ضربه عبدالمنعم به تیر برخورد کرد، در حالی که لاشین ضربه اش را به دستان مندی کوبید.

سنگال که برای سومین مرتبه فینالیست جام ملت های آفریقا شده بود برای نخستین مرتبه بر بام قاره سیاه ایستاد تا پانزدهمین کشور قهرمان این تورنمنت باشد.

جشن قهرمانی سنگال در جام ملت های آفریقا

منبع: فرارو

به "خلاصه بازی سنگال 0 (4) ، (2) 0 مصر؛ اولین قهرمانی شیرها در آفریقا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاصه بازی سنگال 0 (4) ، (2) 0 مصر؛ اولین قهرمانی شیرها در آفریقا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید